Samokształcenie – kluczem do sukcesu w XXI wieku?

Pisanie prac licencjackich z pedagogiki

Pisanie prac licencjackich z pedagogiki wymaga dużej ilości poświęcenia. Z pewnością renesans przechodzi ostatnio w Polsce samokształcenie. Jest ono świetnym zagadnieniem na pracę licencjacką z pedagogiki. W poniższym tekście skupimy się na dziedzinach, w których samokształcenie jest wyjątkowo łatwe.

Klasycznym samokształceniem jest czytanie książek. Pewien mędrzec powiedział kiedyś, że człowiek jest sumą książek, które przeczytał. Jest w tym pewna prawda.  Istnieje potwierdzony  związek pomiędzy ilością przeczytanych książek  a poziomem inteligencji.  Oczywiście w czytaniu książek nie liczy się tylko i wyłącznie ilość. Liczy się także jakość i użyteczność przeczytanych książek. Przykładowo, jeśli chcemy być ekonomistami, to raczej nie pomoże nam przeczytanie 100 kryminałów.

Obecnie istnieje wielki popyt na programistów. Szacuje się, że w Polsce brakuje ich 100 tysięcy. Bardzo skutecznie uczyć się można programowania w zaciszu własnego domu. W internecie można kupić bardzo dużą ebooków i na ich podstawie studiować dany język programowania. Swoją naukę programowania można wzmocnić poprzez filmiki z kanału youtube.com.

Samokształcenie może odbywać się również w ramach języków obcych. Samemu możemy nauczyć się perfekcyjnie danych zwrotów lub słownictwa. W zaciszu własnego domu możemy również prowadzić konwersację w danym języku obcym za pomocą np. Skypa. Obecnie pracodawcy poszukują osób, które biegle znają języki obce.

W Polsce widać obecnie coraz większe zainteresowanie płatnymi wykładami oraz seminariami. W Stanach Zjednoczonych tego typu wykłady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Wykładowcy, którzy prowadzą tego typu wykłady, mogą liczyć często na gigantyczne wynagrodzenia.

Internet jest fantastyczną platformą do samokształcenia. Na portalu youtube.com mamy szeroki dostęp do ciekawych wykładów oraz filmów dokumentalnych.  Internet zrewolucjonizował już nie tylko handel, ale również edukację. Można powiedzieć, że za jego pomocą mamy dostęp do materiałów, o których nasi dziadkowie mogli tylko marzyć.

Pisanie prac licencjackich z pedagogiki – ogólne refleksje.

Z pewnością pisanie prac licencjackich z pedagogiki bardzo rozwija. Nie powinien to być koniec naszej edukacji. Wręcz przeciwnie. Polski rynek pracy szybko się zmienia. Na pewno w przyszłości będzie rósł popyt na osoby o umiejętnościach informatycznych. Samokształcenie to wspaniała przygoda i inwestycja w siebie.

Zostaw komentarz