Bolączki polskiego systemu edukacji

Prace magisterskie z pedagogiki

Prace magisterskie z Pedagogiki to nie dla każdego studenta łatwa sprawa. Warto pisać swoją pracę, na temat, który Ciebie naprawdę interesuje. Ciekawym tematem na pracę dyplomową mogą być przykładowo bolączki polskiego systemu edukacji. Jest to temat bardzo konkretny i wciągający. W poniższym artykule wymienione zostaną pewne niedogodności związane z publiczną edukacją w Polsce.

Pierwszą wadą publicznej edukacji są bardzo liczne klasy. W pojedynczej klasie jest z reguły od 20 do 35 uczniów. W tak licznych klasach  ciężko jest liczyć na uwagę uczniów, zwłaszcza przy przedmiotach ścisłych. gdzie potrzebna jest pełna koncentracja. Rezultatem tego zjawiska jest zniechęcenie uczniów do nauk ścisłych, takich jak matematyka, fizyka lub chemia. Owocuje to tym, że na rynku pracy w Polsce brakuje potem inżynierów oraz informatyków.

Praca magisterska z Pedagogiki jest sporym wyzwaniem!

Kolejna wada tego systemu edukacji to, fakt, iż wszyscy uczniowie uczą się mniej więcej tego samego. Wszelki indywidualizm  jest w tym systemie szybko niszczony.  Ludzie są różni oraz posiadają odmienne talenty, predyspozycje i umiejętności. System edukacji narzucony przez urzędników nie dostrzega tego. Unikalne umiejętności i potencjały są w nim zatracane i marnowane.

Tworzenie pracy magisterskiej z Pedagogiki rozwija Ciebie intelektualnie!

Wadą polskiego systemu edukacji jest z pewnością koedukacja. Badania pokazują, że lepsze wyniki w uczeniu osiąga się, gdy dziewczynki i chłopcy uczą się oddzielnie. W klasach mieszkanych chłopcy lubię dokazywać, ponieważ chcą dzięki temu zapunktować u dziewczynek.

Rozważania dotyczące polskiego systemu edukacji.

Następna wada polskiego systemu edukacji to przeładowanie programów nauczania. Ilości nauki w takim liceum jest tyle, że można się właściwie uczyć w nieskończoność. Książki wykorzystywane podczas nauki zmieniają się co roku. Liceum ogólnokształcące uczy wszystkiego i niczego. Taka jest ogólnie prawda.

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie”.
Paulo Coehlo

Wadą jest również brak poszanowania dla zdania rodzica. Rodzic ma niewiele w tym systemie do powiedzenia. Jeśli dany nauczyciel jest zły, to nie ma takiej opcji, by tego nauczyciela zmienić. Jeśli nasze dzieci mają problemy ze względu na rówieśników, to nie ma takiej opcji, by nasze dziecko tę szkołę zmieniło. Można tu wręcz mówić o pewnej formie zniewolenia.

Tworzenie pracy magisterskiej z Pedagogiki jest sporym wyzwaniem!

W publicznej edukacji raczej nie można wyedukować się na mistrza w danej dyscyplinie. Weźmy np. języki obce. Osoby, które biegle nimi władają, często wcześniej miały prywatne korepetycje. Swoich umiejętności językowych nie wyniosły one ze szkoły publicznej.

„Najlepszą szkołą jest doświadczenie”.
Arabskie przysłowie

Napisanie pracy magisterskiej z Pedagogiki może bardzo Ciebie rozwinąć. Powyższy temat wydaje się bardzo ciekawy. Można w nim zaproponować własne sposoby reformy systemu, które miałyby polepszyć jakość nauczania w Polsce. Można również zaproponować zlikwidowanie tego systemu edukacji i wprowadzenie edukacji w pełni prywatnej.

Prace magisterskie z Pedagogiki, a rynek pracy.

Prace magisterskie z Pedagogiki mogą czasami dotyczyć praktycznych zagadnień, które przydają się na rynku pracy. Powyżej opisany temat pracy dyplomowej z Pedagogiki ma charakter bardziej specjalistyczny. Dobrze napisana praca magisterska może pomóc Tobie w karierze. Jeśli napiszesz na taki temat, to masz szansę na zatrudnienie,  ale raczej w prywatnej szkole.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę magisterską z Pedagogiki i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie!
Prace magisterskie z Pedagogiki – pomoc

Dodaj komentarz